Mgr. Tereza Beránková, Ph.D.

Pohyb je pro mě nedílnou součástí života. Postupně jsem vyzkoušela spoustu různých sportů, až jsem zakotvila u cvičení typu Body and Mind. Zásadním obdobím byl pro mě dlouhodobý pobyt v USA, kde jsem se v roce 2006 seznámila s jógou a od té doby je mým největším potěšením. Praktikování jógy mi do života vneslo příjemné zklidnění a také skvělý pocit z dobré kondice. Původně jsem vystudovala přírodní vědy a kromě trenérství se profesně zabývám ekologií a ochranou životního prostředí. Mám radost, jak se jógová praxe s mou profesí v mnoha ohledech krásně doplňuje. A protože jóga je cesta k poznání, stále se učím, poznávám nové osobnosti, které mě obohacují a motivují, stále objevuji nové věci nejenom okolo sebe, ale i v sobě. Každá odpověď s sebou nese další otázky a cesta nekončí.

V současné době mě baví propojovat jógové cvičení s poznatky z oblasti moderní fyzioterapie a hledat způsoby, jak zpřístupnit cvičení a ušít ho na míru i těm klientům, kteří trpí nejrůznějšími problémy s pohybovým ústrojím. Díky tomu jsem se dostala k metodě dynamické neuromuskulární stabilizace (DNS) dle prof. Koláře a absolvovala celou sérii kurzů pro trenéry. Teď s radostí vidím výsledky své práce. Největší inspirací je mi totiž právě vlastní praxe a interakce s klienty při vedení skupinových i individuálních lekcí.

Co nabízím:

  • lekce jógy od klasické hatha přes dynamické styly až po cvičení s dětmi a pro těhotné
  • lekce zdravotního cvičení a DNS
  • konzultace v oblasti výživy, která je nedílnou součástí zdravého životního stylu
  • vedená dechová terapie pro klienty trpícími problémy s dechovým ústrojím

V současné době se můžeme potkat například na lekcích v krásném Balance Club Brumlovka nebo v tělocvičně ZŠ Mendíků v Praze 4. Velmi ráda spolupracuji s rehabilitačními Centry komplexní péče Sámova a Roseta, kde vedu jak skupinové tak individuální lekce. A pro každého se specifickými individuálními potřebami nabízím soukromé lekce na míru v pohodlí domova, v kanceláři nebo v příjemném prostoru na Kavčích horách.

© 2021 Tereza Beránková
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!