Lekce 

Nabízím lekce jógy, DNS a dechové terapie v podobě skupinových lekcí, individuálních lekcí a lekcí pro firmy. Podrobné informace o cvičení naleznete níže. 

DNS diagnostika a terapie

Dynamická neuromuskulární stabilizace je diagnostický i terapeutický přístup založený na principech vývojové kineziologie, kdy odvozujeme naše pohybové vzorce od správného držení těla a provádění pohybu zdravých malých dětí. Získané špatné pohybové stereotypy se snažíme cíleným cvičením v naší centrální nervové soustavě přeprogramovat a optimalizovat naše držení těla i řízení pohybu. Cvičení je vhodné nejen k prevenci a korekci vadného držení těla a zmírnění obtíží s pohybovým aparátem, ale i ke zlepšení sportovního výkonu. Lekce DNS jsou individuální nebo pro dvojici, aby byla zaručena dostatečná kontrola provádění a kvality pohybu. Součástí první lekce je diagnostika pohybového aparátu.


 

Lekce jógy

Vyučuji různé styly jógy od klasické Hatha jogy přes dynamické a silové lekce až po lekce pro těhotné a po porodu. Cvičím jak ve větších skupinách, tak i pro individuální klienty. Velmi oblíbené jsou kromě stálých lekcí také jarní a podzimní víkendové pobyty s jógou a wellness, nebo týden s jógou u moře.

Dechová terapie

Umět správně dýchat není samozřejmostí, přičemž dech nás provádí životem od prvního nádechu do posledního vydechnutí. Závisí na něm kvalita našeho života. Zajišťuje okysličení tkání a metabolismus, odvádí z těla nepotřebné látky a v neposlední řadě zajišťuje posturální funkci pohybového aparátu v podobě koordinované aktivity hlubokého stabilizačního systému jehož nedílnou součástí je bránice - hlavní dechový sval. Lekce dechové terapie jsou určeny pro všechny klienty, kteří mají akutní či chronické potíže s dýchací soustavou (astma, opakované respirační infekty, či stavy po Covid 19). Součástí dechové terapie je cvičení jógových hathén - posilujících a stimulujících pozic, dechových cvičení, míčková facilitace a specifická masáž hrudního koše s cílem zbavit dýchací cesty hlenu a spasmů. V rámci lekce je možné domluvit také inhalační terapii. Lekce je vhodná pro děti.


© 2021 Tereza Beránková
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!